Ομάδα τύπου και ενημέρωσης

Ωρολόγιο Πρόγραμμα

Γράφτηκε από τον/την Super User. Posted in Ομάδα τύπου και ενημέρωσης

Σύμφωνα με το ωρολόγιο πρόγραμμα του Σχολείου, τα 6-ωρα για κάθε τμήμα είναι:

ΔΕΥΤΕΡΑ: Α2, Α3, Α4, Γ3

ΤΡΙΤΗ: Α1, Α2, Β1, Γ3

ΤΕΤΑΡΤΗ: Α1, Α4, Γ1, Γ4

ΠΕΜΠΤΗ: Α3, Β4, Γ2

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ: Β2, Β3, Γ4

ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΙΣΧΥΟΥΝ ΑΠΟ 22-01-2015

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ-ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΣΕ ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ.ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ

3-4/10/2014 Πανελλήνιοι αγώνες Ποδηλασίας

Κυριακόπουλος Νικόλαος Α2  22ος στους 80 συμμετέχοντες

Λιλής Σπύρος  Β2

Λιλή Ασημίνα  Β2

Ντελόπουλος Ηλίας Β3

Φαρφαράς Βασίλειος Β4

22-23/11/2014 Ενωσιακό τουρνουά Πελοποννήσου-Τένις στην Καλαμάτα

Γρηγορίου Αναστάσιος Β1  2η θέση

Χριστουγεννιάτικη γιορτή

Γράφτηκε από τον/την Super User. Posted in Ομάδα τύπου και ενημέρωσης

Ήταν μια ξεχωριστή μέρα για το σχολείο μας! Η ημέρα της επίδοσης βαθμολογίας 1ου τριμήνου, και  οι αρχαιρεσίες του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων, μετατράπηκαν σε μια διαφορετική εκδήλωση, αφού συμπίπτουν με τις παραμονές της μεγάλης γιορτής της Χριστιανοσύνης. Οι συμμαθητές και οι συμμαθήτριές μας είχαν ετοιμάσει ένα πλούσιο σε ιδέες χριστουγεννιάτικο bazaar , ενώ το συγκρότημα του σχολείου μας διασκέδασε όλους τους παραβρισκόμενους. Η συνεργασία των μικρών  μουσικών του σχολείου μας, με τους καθηγητές μας, Παύλο Κατσούλα (βιολοντσέλο) και Χριστίνα Τσιλιμίγκρα (μουσική επιμέλεια) απέφερε ένα καταπληκτικό μουσικό αποτέλεσμα.

Η ομάδα τύπου

Ακολουθούν φωτογραφίες από την εκδήλωση

Τα Χριστούγεννα ήρθαν στο 3ο Γυμνάσιο Τρίπολης

Γράφτηκε από τον/την Super User. Posted in Ομάδα τύπου και ενημέρωσης

Τα Χριστούγεννα ήρθαν στο 3ο Γυμνάσιο Τρίπολης,αφού μαθητές και καθηγητές στολίσαμε και φέτος το χριστουγεννιάτικο δέντρο μας. Πιστοί στην ιδέα της αειφορίας, συγκεντρώσαμε χαρτόκουτα διαφόρων μεγεθών, και αφού τα βάψαμε σε αποχρώσεις του πράσινου, τα «χτίσαμε» δημιουργώντας ένα πρωτότυπο χριστουγεννιάτικο δέντρο.

Εμείς οι μαθήτριες, οι μαθητές και οι καθηγήτριές μας λοιπόν, την Κυριακή 24/112013 στις 11:00 το πρωί, αψηφώντας τον κακό καιρό συγκεντρωθήκαμε στο σχολείο και με πολύ κέφι φτιάξαμε το δέντρο μας. Την Τρίτη στις 26/11/2013 ο πρόεδρος του 15/μελούς μαζί με μαθητές που συνέβαλαν στο στολισμό άναψαν τα φωτάκια κι έτσι επίσημα πια μπήκαμε στην εορταστική περίοδο.

Η ομάδα τύπου και ενημέρωσης