Διακρίσεις μαθητριών μας σε λογοτεχνικό διαγωνισμό!

Το σχολείο μας βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να συγχαρεί τις μαθήτριες Μπισμπίκου Ιωάννα και Παρασκευοπούλου Βασιλική (Σήλια) του τμήματος Γ3, που με τα διηγήματά τους “Το μυστήριο του κάστρου Dunaverty” & “Αταξίδευτα όνειρα” αντίστοιχα διακρίθηκαν, παίρνοντας μέρος στο διαγωνισμό «ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΚΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ 2021» των εκδόσεων ΚΕΦΑΛΟΣ και του λογοτεχνικού περιοδικού «Κέφαλος – Το Λογοτεχνικό Περιοδικό της Κεφαλονιάς». Τα διηγήματα τους θα συμπεριληφθούν στο έντυπο «ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΚΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ 2021», που εκδόθηκε στις 15-12-2020.

Τα λογοτεχνικά δημιουργήματα γράφτηκαν στο πλαίσιο του μαθήματος της Νεοελληνικής Λογοτεχνίας και της Δράσης «Λέσχη Διηγήματος και Δημιουργικής Γραφής».
Ευχόμαστε στα αγαπητά μας παιδιά να είναι πάντα δημιουργικά και η ζωή τους να στέφεται με επιτυχίες!!!!!!!!!😊